Meghívó_2223_2023_03_27

Tisztelt Szenátusi Tag Úrhölgy/Úr!

Értesítem, hogy 2023. március 27-én (hétfőn) 13:00 órai kezdettel szenátusi ülést hívok össze, amelyre tisztelettel meghívom.

Az ülés helye: Rektori Tanácsterem

Napirendi pontok:

1. Javaslat Baross Gábor-díj adományozására

(A személyes adatot tartalmazó javaslatot a T. Szenátorok közvetlenül az e-mail címükre kapják meg.)

2. Javaslat Közlekedésért Érdemérem adományozására

3. Javaslat „Az Egyetem Díszpolgára” cím adományozására

Előterjesztő: Dr. Orbulov Imre Norbert dékán

4. Javaslat József Nádor Emlékérem adományozására

Előterjesztők: dékánok

5. Javaslat „Sztoczek József” Emlékérem adományozására

Előterjesztők: rektor, dékánok, főigazgató

6. Javaslat „Az „Egyetemi Ifjúságért” („Pro Juventute Universitatis”) kitüntetés adományozása

Előterjesztők: EHK elnök

7. Javaslat a kötelezően közzéteendő adatok nyilvánosságra hozatalának és a közérdekű és közérdekből nyilvános adatok megismerésére irányuló igények intézésének rendjéről szóló szabályzat szenátusi határozattal történő kiadása
     melleklet     melleklet1     melleklet2     melleklet3

Előterjesztő: Dr. Czigány Tibor rektor, Verseghi-Nagy Miklós kancellár

8. A BME Doktori és Habilitációs Szabályzat módosítása

Előterjesztő: Dr. Nyulászi László EHBDT elnök

9. Javaslat a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem új Szervezeti és Működési Rendjének elfogadására
    melleklet     melleklet1     melleklet2      melleklet3

Előterjesztő: Dr. Czigány Tibor rektor, Verseghi-Nagy Miklós kancellár

10. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2022. évi költségvetése végrehajtásáról szóló beszámoló elfogadásáról
Előterjesztő: Verseghi-Nagy Miklós kancellár

11. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2023. évi költségvetése elfogadásáról

Előterjesztő: Verseghi-Nagy Miklós kancellár

12. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Költségvetési Szabályzatának elfogadásáról

Előterjesztő: Verseghi-Nagy Miklós kancellár

13. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2023. évi vagyongazdálkodási terve elfogadásáról

Előterjesztő: Verseghi-Nagy Miklós kancellár

14. Javaslat új szakfelelős kijelölésére az Építőmérnöki Kar Betontechnológus szakirányú továbbképzési szakán

Előterjesztő: Dr. Rózsa Szabolcs dékán

15. Javaslat új szakfelelős kijelölésére a járműmérnöki mesterképzés szakon

16. Egyebek

Felhívom szíves figyelmét az SZMR 46. § (11) bekezdésében foglaltakra:

„Az előterjesztésekhez kapcsolódó írásos, szövegszerű módosító javaslatokat legalább négy nappal a Szenátus ülése előtt – elektronikus úton – kell benyújtani a Rektori Kabinetre.
A módosító javaslatokat a Rektori Kabinet a Szenátus honlapján megjeleníti. Szabályzat módosítása esetén módosító javaslatot az előterjesztő által felnyitott paragrafusokhoz lehet beadni.”

Budapest, 2023. március 20.

Üdvözlettel:

Dr. Czigány Tibor sk.